Jesteś tutaj:

O Stowarzyszeniu

W dniu 28.09.2004 r. Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego wydał postanowienie o wpisie Stowarzyszenia "Nasza Gmina" do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń. Mocą tej decyzji powołana do życia organizacja pozarządowa uzyskała osobowość prawną. Na kolejnym zebraniu członków Stowarzyszenia, które odbyło się 26 października 2004 r. wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną. W skład Zarządu Stowarzyszenia weszli:


Elżbieta Trzepałkowska - Prezes,
Krystyna Przybyło - Wiceprezes,
Zenon Wilczynski - Sekretarz,
Anna Pelka - Skarbnik,
Halina Golba - Członek Zarządu.

Powołano również 3 osobową, Komisję Rewizyjną w następującym składzie:

Krzysztof Zalewski - Przewodniczący,
Maria Zalewska - Członek Komisji,
Dariusz Kuna - Członek Komisji.

Stowarzyszenie jest dobrowolnym i samorządnym zrzeszeniem opierającym swoją działalność na pracy społecznej członków i wolontariacie. Aktualnie stowarzyszenie liczy 41 członków. Członkiem zwyczajnym może być każdy obywatel RP na podstawie pozytywnie rozpatrzonej przez Zarząd deklaracji przy spełnieniu warunków art.3 prawa o stowarzyszeniach. Głównym celem Stowarzyszenia jest działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju Gminy Wąbrzeźno, a w szczególności rozwoju gospodarczego, społecznego i kulturalno-oświatowego.

Cele te zostały skonkretyzowane i ujęte w przyjętym przez Walne Zgromadzenie planie pracy na najbliższe półrocze. Zaprasza się, do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, koła, związki, instytucję, organizacje i podmioty gospodarcze. Mile widziane będą również rozmaite inicjatywy i formy wsparcia działalności: rzeczowe bądź finansowe. Uruchomione zostało konto, na które można wpłacać składki a także dobrowolne kwoty darczyńców indywidualnych.
Liczymy na Państwa przychylność i życzliwość.

Statut Stowarzyszenia

Bank Spółdzielczy w Chełmnie o/Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
nr. konta: 37948600050030192120060001

NIP: 878-174-31-82

KRS: 0000218193

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.