Jesteś tutaj:

Witaj na stronie Stowarzyszenia Nasza Gmina

Dożynki 2012

Tradycyjnym dorocznym świętem mieszkańców Gminy Wąbrzeźno, będącym zwieńczeniem ich całorocznego trudu, związanego z uprawą ziemi są dożynki. W dniu 1 września w Myśliwcu na terenie Zespołu Szkół obchodzono gminno - parafialne dożynki. Współorganizatorem święta Plonów było Stowarzyszenie „Nasza Gmina” Zadanie zrealizowano w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych ogłoszonego przez Gminę Wąbrzeźno. Uroczystości zainaugurowała polowa msza św. dziękczynna w intencji rolników.

 

W części artystycznej wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Myśliwcu, którzy przygotowali okolicznościowy program słowno – muzyczny, a także grupa taneczna Zespołu Szkół w Zieleniu. W programie Święta Plonów znalazły się także Występy Zespołu Tańca Ludowego „Kundzia", chóru „Kantyczka” z Chełmna, wokalistek Małgosi i Aleksandry Góralskiej, występy grup tanecznych Kariny Rybszleger, koncerty estradowe oraz pokazy służb ratowniczych prowadzone w ramach akcji „Bezpieczne i ekologiczne wakacje”.

Dodatkową atrakcją były stoiska promocyjne, które oferowały degustację tradycyjnych potraw przygotowanych przez gospodynie wiejskie.