Jesteś tutaj:

"Kaj i Gerda – Królowa Śniegu na wesoło"

PP Myliwiec 4Dnia 8 grudnia w przedszkolu czekała na dzieci kolejna niespodzianka, a mianowicie z okazji mikołajek przyjechał do nas Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” z Torunia. Przedszkolacy obejrzały spektakl pt.: „Kaj i Gerda – Królowa Śniegu na wesoło". Bohaterka bajki, Gertruda czyta Kajtkowi „Królową Śniegu” Andersena. Kiedy chłopiec zasypia, ilustracje ożywają i nagle Kajtek staje się Kajem. Wówczas zostaje on uprowadzony przez Królową Śniegu, a Gertruda, jak baśniowa Gerda wyrusza na poszukiwanie brata.  Pomocą służą jej wróżka i czarodziejska róża. Zanim Gerda trafi do zamku Królowej Śniegu, staje oko w oko z rozbójniczką i jej córką oraz z kapryśną księżniczką. Wspaniała baśń przedstawiona na wesoło w technice lalek kombinowanych oraz lalek czeskich połączonych z Teatrem Przedmiotu. Scenografia ożywiona była papierowymi elementami, które na oczach widzów zmieniały swoje funkcje. Wszystkim dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, oklaskom nie było końca.

PP Myliwiec PP Myliwiec 1 PP Myliwiec 2 PP Myliwiec 3