Jesteś tutaj:

Uroczystości w Myśliwcu

dzie przedszkolaka1SPRZĄTANIE ŚWIATA

15 września 2017 roku grupa Misie uczestniczyła w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Posprzątaliśmy teren w pobliżu przedszkola, gdzie zawsze chodzimy na spacery „uzbrojeni” w ochronne rękawice i worki na śmieci.  Jak się okazało, było tam mnóstwo wyrzuconych drobnych śmieci.  Dzieci były pełne entuzjazmu prześcigały się w podnoszeniu śmieci i wrzucaniu ich do worka.

 

dzie przedszkolaka1DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września 2017 roku w grupie Misie po raz kolejny odbył się „Dzień Przedszkolaka”. Rano powitała dzieci wesoła muzyka. W salach dzieci otrzymały znaczki z napisem „Jestem przedszkolakiem”. Przez cały dzień dzieci uczestniczyły w konkursach i wspólnych zabawach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspanialej zabawie.

dzie chopakaDZIEŃ CHŁOPAKA

2 października 2017 roku w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. W tym dniu w grupie Misie wszystkie dziewczynki składały chłopcom najlepsze życzenia. Nie zabrakło ciekawych zabaw i konkursów. Chłopcy mieli do wykonania wiele śmiesznych zadań, w których chętnie brali udział. Na koniec odbył się mały poczęstunek i zostały wręczone drobne upominki.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada 2017 roku to dzień, kiedy grupa Misie obchodziła urodziny Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia – pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. U nas w grupie postanowiliśmy spędzić z Misiem cały dzień. Był taniec z pluszakiem, wspólne zabawy i konkursy. Na koniec każdy dostał odznakę przyjaciela Pluszowego Misia.

dzie pluszowego misia dzie pluszowego misia1 dzie pluszowego misia2

ANDRZEJKI

„Czary mary, czary mary…” 30 listopada 2017 roku te słowa rozpoczęły zabawę andrzejkową w grupie Misie. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figurek pobudziły fantazje i wyobraźnie. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby. Na koniec został przygotowany mały poczęstunek.

andrzejki andrzejki2 andrzejki3

 

SPOTKANIE W BIBLIOTECE

4 grudnia 2017 roku dzieci z grupy Misie zostały zaproszone do biblioteki na spotkanie pt. „Śladami Wisły przez Polskę”. Dzieciom zostały przeczytane wiersze oraz legenda o królowej polskich rzek – Wiśle, dzieci wysłuchały piosenki pt. „Nasza Wisła”, następnie opowiedzieliśmy sobie o drodze jaką przebyła za nim wpadnie do morza. Dzieci opowiadały także dlaczego rzeki są nam potrzebne, następnie każde dziecko zrobiło łódkę z papieru, narysowało w niej pasażerów i kapitana. Ułożyły je na Wiśle - niebieskim materiale, na którym dzieci zbudowały mosty z klocków. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, każde dziecko wyszło z biblioteki z uśmiechem.

MIKOŁAJKI

6 grudnia 2017 roku – obchodziliśmy Mikołajki. Na ten dzień dzieci czekały z utęsknieniem. Nasze przedszkole odwiedził Mikołaj, który w butach dzieci pozostawił drobne prezenty.  Dzieci z ogromną radością podziwiały otrzymane upominki i zgodnie złożyły obietnice, że w kolejnym roku będą grzeczne.

mikoajki mikoajki1 mikoajki2

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

Tradycja naszego przedszkola są spotkania bożonarodzeniowe, które wprowadzają w nastrój Świąt Bożego Narodzenia oraz dają dzieciom możliwość poznania tradycji tych świąt. 19 grudnia 2017 roku odbyły się tradycyjne jasełka, w których uczestniczyły dwie grupy Misie i Biedronki, podczas spotkania wspólnie kolędowano, odbyły się występy dzieci i składano sobie życzenia. Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role. Po zakończonych występach maluchy z niecierpliwością wyczekiwały Gwiazdora, który z dźwiękiem dzwoneczków pojawił się w drzwiach z dużym workiem wypełnionym prezentami. Zarówno dzieci jak i rodzice zostali obdarowani prezentami.

jaseka jaseka1 jaseka3