Jesteś tutaj:

Nowy rok przedszkolny

zdjcia artyku 1Razem z nowym rokiem przedszkolnym swoją przygodę z przedszkolem w Ryńsku rozpoczęło kilkanaście nowych dzieci. Maluszki przeżyły rozłąkę z rodzicami, która była dla nich wielkim wyzwaniem. Starsze dzieci po krótkiej przerwie chętnie wróciły do swoich kolegów i wspólnej zabawy. Wszystkie trzy grupy „Sówek” (3 latki), „Motylków” (4 latki) i „Misiów” (5 latki) mają swoje sale w nowym obiekcie w Szkole Podstawowej. Dzieci są bardzo zadowolone z „Nowego Przedszkola” i chętnie do niego uczęszczają.

Czytaj więcej: Nowy rok przedszkolny

Wigilia przedszkolna w Ryńsku

20171215 10444515 grudnia 2017 r. wszystkie grupy przedszkolne spotkały się w świetlicy wiejskiej, by wspólnie świętować obchody Wigilii. Na tę uroczystość zostali zaproszeni wszyscy rodzice, dla których dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe. Historia, którą przedstawili przedszkolacy uświetniona została pięknym wykonaniem kolęd. Dzieci, poprzebierane w stroje Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy i króli, pięknie prezentowały się na tle szopki upamiętniającej narodziny Jezusa. Rodzice nagrodzili gromkimi brawami występy swoich dzieci.

Czytaj więcej: Wigilia przedszkolna w Ryńsku

Święto Misia

20171124 092733W przedszkolu w Ryńsku od samego rana gościły misie i niedźwiadki. Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci tworzyły piękne kanapki w kształcie misiów – „The bears sandwiches”. Dzień zaczęliśmy bardzo smakowicie. W trakcie zajęć dzieci mogły brać udział w wielu zabawach związanych z misiami i ich zwyczajami. Były tańce, misiowe zagadki i konkursy. W tym dniu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny. Przedszkolaki przygotowywały portrety Misiów, które wykonały w różnych technikach.

Czytaj więcej: Święto Misia

Dzień Niepodległości

20171113 11121511 listopada 2017 r. to niezwykle ważna data w życiu wszystkich Polaków. Z tej okazji dzieci w przedszkolu mogły zapoznać się z krótką historią tego święta. Uczyły się rozpoznawać symbole i barwy narodowe. Dowiedziały się, jaką postawę przyjmuje się podczas śpiewania hymnu i w jakich sytuacjach się go wykonuje. Były też próby wspólnego śpiewania hymnu. Dzieci wykonały również prace plastyczne, symboliczne dla Święta Niepodległości: łącząc kropeczki, uformowały kształt mapy Polski, którą później powyklejały karteczkami w barwach biało-czerwonych. W tym dniu w naszym przedszkolu panował wzniosły i uroczysty nastrój.

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka

20171110 10194210.11.2017 r. nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich przedszkolaków chwila. Dzieci przygotowywały się do niej, deklamując wierszyki, śpiewając piosenki. Uroczystość otworzył taniec najstarszej grupy przedszkolnej. „Wesołe pszczółki” zatańczyły „Poloneza” do utworu „Baron cygański” J. Straussa. Zebrani na uroczystości rodzice byli oczarowani pięknym wykonaniem dzieci. Następnie na salę nauczycielki wprowadziły wszystkie przedszkolaki, ubrane w opaski charakterystyczne dla każdej z grup: Żabek, Smerfów, Pszczółek. Dzieci przedstawiły rodzicom przygotowany wcześniej program a następnie zostały przez swoje wychowawczynie pasowane na Przedszkolaka i Przedszkolaka – Starszaka.

Czytaj więcej: Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka