Jesteś tutaj:

Nowy rok przedszkolny

zdjcia artyku 1Razem z nowym rokiem przedszkolnym swoją przygodę z przedszkolem w Ryńsku rozpoczęło kilkanaście nowych dzieci. Maluszki przeżyły rozłąkę z rodzicami, która była dla nich wielkim wyzwaniem. Starsze dzieci po krótkiej przerwie chętnie wróciły do swoich kolegów i wspólnej zabawy. Wszystkie trzy grupy „Sówek” (3 latki), „Motylków” (4 latki) i „Misiów” (5 latki) mają swoje sale w nowym obiekcie w Szkole Podstawowej. Dzieci są bardzo zadowolone z „Nowego Przedszkola” i chętnie do niego uczęszczają.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypada 20 września. Tego dnia również w naszym przedszkolu na dzieci czekało moc atrakcji. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Panie złożyły wszystkim dzieciom życzenia oraz wręczyły medale Super Przedszkolaka.
We wrześniu nasze przedszkole odwiedził policjant z Oddziałów Prewencji Policji w Bydgoszczy - sierżant Patryk Grzankowski. Pokazał dzieciom elementy umundurowania oraz akcesoria policyjne, które wzbudziły ogromne zainteresowanie. Rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Zwrócił również uwagę o noszeniu kamizelek odblaskowych. W ramach podziękowania przedszkolacy wręczyły Panu Policjantowi dyplom, słodką niespodziankę oraz własnoręcznie wykonane rysunki.
28 września udaliśmy się do Biblioteki w Orzechowie na Święto Pieczonego Ziemniaka. Pani Bożena Kempka przygotowała dla dzieci mnóstwo atrakcji i łakoci. Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek w ognisku zachowując zasady bezpieczeństwa i degustacji pieczonych ziemniaków. Dzieci łączyły się we wspólnym tańcu i zabawie.
Październik przyniósł naszym przedszkolakom wiele niezapomnianych chwil i dużo atrakcji.
1 października nasze przedszkole wzięło udział w projekcie prowadzonym przez Fundację Pro Theatro z Torunia pod nazwą „Ostatnie Drzewo”. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Lalek „Zaczarowany Świat”, którzy przedstawili spektakl pt. „Ostatnie Drzewo”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie oraz chętnie wzięły udział w warsztatach teatralnych o tematyce ekologicznej. Po wspólnej zabawie odbyły się działania w terenie – udaliśmy się do pobliskiego parku, gdzie dzieci posadziły młode drzewka.
2 października świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji Panie razem z dziewczynkami przygotowały specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Były także drobne upominki zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, wspólna zabawa oraz mnóstwo życzeń dla naszych chłopców by rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.
18 października obchodziliśmy „Dzień Marchewki”. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane na pomarańczowo, a na głowach miały piękne opaski z papierową marchewką. Każde z nich miało okazję skosztować ciasta marchewkowego oraz świeżo wyciskanego soku wykonanego z marchwi, jabłek i gruszek. Dzieci uczestniczyły w licznych zabawach oraz dowiedziały się jakie korzyści płyną ze spożywania warzyw.
Przy okazji omawianej na zajęciach tematyki owoców i warzyw dzieci z naszego przedszkola wykonały owocowe szaszłyki oraz koktajl mleczno – owocowy. Smakołyki wszystkim dzieciom bardzo przypadły do gustu.

zdjcia artyku 3 zdjcia artyku 2 zdjcia artyku zdjcia artyku 1