Jesteś tutaj:

Grudzień u „Sówek”

Grudzie u Swek2Grudzień w naszym Przedszkolu upływa pod hasłem „w oczekiwaniu na święta”. 6 grudnia 2018 roku „Sówki” świętowały Mikołajki. Tego dnia czas mijał bardzo szybko, ale przyjemnie. Kolorem podkreślającym znaczenie tego wydarzenia był kolor czerwony, który dominował w strojach wszystkich uczestników. Nie zabrakło, także piosenek i pastorałek, dzięki którym mieliśmy okazję poczuć magię nadchodzących Świat Bożego Narodzenia. Gry i zabawy okazały się atrakcyjniejsze niż zwykle, prawdopodobnie ze względy na mikołajowe czapki, przez które każdy przedszkolak mógł wcielić się w pomocnika Mikołaja.

Czytaj więcej: Grudzień u „Sówek”

Styczeń już za nami

dz. babciGrupę Muchomorków 18.01.2018 r. odwiedziła Firma Edukacyjna PIANO Foto-Mono Kwidzyn, którzy zaserwowali naszym przedszkolakom teatrzyk kukiełkowy pt. „Trzy świnki”. Dzieci z zaciekawieniem śledzili losy bohaterów. Momentem grozy w całym spektaklu był groźny wilk, który wzbudził u najmłodszych niemałe emocje. Całe widowisko dzieci nagrodzili gromkimi brawami. W naszym przedszkolu babcia i dziadek swoje święto obchodzili 26.01.2018 r.

Czytaj więcej: Styczeń już za nami

Grudzień u Muchomorków

mikoajki6 grudnia 2017 roku obchodziliśmy w przedszkolu „Mikołajki”. Wszyscy w tym dniu ubrani byli na czerwono-mikołajowo. Pojawiły się również czapki mikołaja. Tego dnia odbyło się wspólne ubieranie choinki. Każdy symbolicznie zawiesił na gałązce swoją bombkę. Na koniec dnia dzieci otrzymały mikołajkowe upominki. Radość ich wyczekiwania była nie do opisania.

Czytaj więcej: Grudzień u Muchomorków

Listopad u Muchomorków

P1140901Listopad minął nam bardzo szybko, pełen wrażeń i niezapomnianych uroczystości. 7 listopada 2017 roku obchodziliśmy Urodziny Marchewki, gdzie dominował kolor pomarańczowy. Nie zabrakło pląsów w rytm piosenek marchewkowych, czy degustacji marchewki w różnych postaciach. Od tego dnia wszystkie muchomorki wiedzą już, że „aby być zdrowym, jak ryba trzeba jeść owoce i warzywa!!!”. 9 listopada wszystkie Muchomorki stały się prawdziwymi kuchmistrzami i wykonały najzdrowsze i najsmaczniejsze kanapki w Polsce.

Czytaj więcej: Listopad u Muchomorków

Jesień u Muchomorków

P1140788Przygotowując się do jesieni i korzystając z jej darów w naszym przedszkolu odbył się rodzinny konkurs plastyczny „Jesienne stworki. Cieszył się on ogromnym powodzeniem. Brały w n im udział dzieci wraz z rodzicami z naszego przedszkola. Prace reprezentowały bardzo wysoki poziom, a kreatywność ich twórców nie miała granic. Teraz prace cieszą nasze oko i przyozdabiają nasze przedszkole. 

Czytaj więcej: Jesień u Muchomorków