Jesteś tutaj:

Spotkanie z Panem Leśniczym

do art 1Ciekawe opowieści leśnika przybliżyły dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę, dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać oraz uczyły się, jak należy zachować się w lesie. Pan Leśniczy Tomasz Gardzisz zadawał przedszkolakom mnóstwo pytań, z którymi dzieci świetnie sobie radziły. W nagrodę pozostawił przedszkolakom kule energetyczne dla ptaków, które dzieci zawiesiły na ogrodzeniu przedszkolnym. A na zakończenie sprawił dzieciom ogromną niespodziankę sygnałówką (róg myśliwski), którą przywiózł ze sobą. Zagrał sygnał pożegnania oraz na prośbę dzieci sygnały, których nazwy wywodzą się od nazw zwierząt: niedźwiedź, dzik, łoś, wilk. Dzieci podziękowały naszemu gościowi za wizytę wręczając mu drobny upominek.

do art 1 2 do art 1 1