Jesteś tutaj:

Wrzesień i październik w Zieleniu

20180927 103236Przedszkole w Zieleniu już do pierwszych dni września wypełnione było śmiechem i zabawa. Były również nieliczne łzy rozstania naszych najmłodszych przedszkolaków z rodzicami, które na szczęście szybko mijały. Dzieci bardzo chętnie wdrażały się w życie grupy nawiązując znajomości i pierwsze przyjaźnie. Pod koniec września dzieci miały okazje obejrzeć spektakl „Ostatnie drzewo’’. Opowieść miała na celu uświadomić przedszkolakom jak ważne jest nasze środowisko oraz że trzeba o nie dbać. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia zostały zaproszone do zabawy w gry edukacyjne o tematyce ekologicznej.

Czytaj więcej: Wrzesień i październik w Zieleniu

Dzień Babci i Dziadka w Zieleniu

Dnia 22.01.2018 roku Przedszkolaki z Zielenia zaprosiły do Remizo – Świetlicy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tego dnia wszyscy odświętnie ubrani przywitali swoich dziadków śpiewem i życzeniami. Każdy wyrecytował pięknie wierszyk, zaśpiewał piosenkę, zatańczył taniec w parze. Na koniec każdy wnuczek i wnuczka podarowali naszyjnik serce, które własnoręcznie wykonał.

Wydarzenia z Zielenia

20180117 110731„Ma czerwoną czapkę, długą siwą brodę.

Niesie nam prezenty ośnieżoną drogą”

6 grudnia w Mikołajki zaskoczył nas pewien gość w czerwonej czapce, z długą brodą… Przedszkole odwiedził Mikołaj. Ku zdziwieniu dzieci, znał ich wszystkie imiona i podarował im słodki upominek.

Czytaj więcej: Wydarzenia z Zielenia

„Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami, będzie dziać”.

4„Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami, będzie dziać”.

Dnia 30.11.2017 roku do przedszkola w Zieleniu przyleciały dobre czarodziejki. Przyleciały by świętować z przedszkolakami i ich rodzicami „Andrzejki”, przygotowały wróżby dzięki, którym dzieci i rodzice dowiedzieli się co spotka ich w niedalekiej przyszłości. Wspólnie jedli ciasteczka z wróżbą, wrzucali grosz do studni życzeń i lali wosk.

 

Czytaj więcej: „Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami, będzie dziać”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zieleniu

2Dnia 28.11.2017 roku Przedszkolaki z Zielenia świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Tego dnia każdy przedszkolak zabrał do przedszkola swojego przyjaciela. Pokazał mu progi i kryjówki przedszkola, uczestniczył w zajęciach z nim. Oczywiście jak to na urodzinach nie zabrakło zabawy i odśpiewania „Sto lat”. Następnie dzieci zabrały swoje misie i pojechały do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pływaczewie, 

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia w Zieleniu