Jesteś tutaj:

Wrzesień i październik w Zieleniu

20180927 103236Przedszkole w Zieleniu już do pierwszych dni września wypełnione było śmiechem i zabawa. Były również nieliczne łzy rozstania naszych najmłodszych przedszkolaków z rodzicami, które na szczęście szybko mijały. Dzieci bardzo chętnie wdrażały się w życie grupy nawiązując znajomości i pierwsze przyjaźnie. Pod koniec września dzieci miały okazje obejrzeć spektakl „Ostatnie drzewo’’. Opowieść miała na celu uświadomić przedszkolakom jak ważne jest nasze środowisko oraz że trzeba o nie dbać. Dzieci po obejrzeniu przedstawienia zostały zaproszone do zabawy w gry edukacyjne o tematyce ekologicznej.

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki posadziły drzewka, o których pamiętają i w razie potrzeby podlewają. Pod koniec września świętowaliśmy w przedszkolu dzień chłopaka. Wspólne gry, zabawy i tance bardzo przypadły do gustu dzieciom. Najmłodsi panowie otrzymali na zakończenie skromne upominki.
Na początku października dzieci zapoznawały się z tematyka związaną z owocami i warzywami. To była świetna okazja, aby zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały owocowe szaszłyki, które później z ogromnym apetytem zjadły. Do picia został przygotowany owocowy koktajl, aby zdrowych przekąsek nie zabrakło. Październik to czas, kiedy dzieci poznają Panią Jesień, która niesie w darze wiele skarbów takich jak kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki i jarzębina. Dzięki spostrzegawczości najmłodszych w przedszkolu znalazły się najciekawsze i najpiękniejsze okazy, a dzięki dziecięcej wyobraźni wyczarowano z nich różnorodne jesienne dzieła. Wśród prac były jesienne pejzaże, kasztanowe jeże, grzybki z łupiny orzecha i wiele innych. Pogoda zachęcała do wyjścia na świeże powietrze. Na jednym ze spacerów nieoczekiwanie spotkaliśmy Panów Strażaków, którzy zaprosili dzieci do wozu strażackiego. Przedszkolaki były zachwycone możliwością obejrzenie tak wyjątkowego pojazdu z bliska.

20181019 094602 20181015 094352 20181004 104613 20180927 103236