Jesteś tutaj:

Witaj na stronie Stowarzyszenia Nasza Gmina

Dożynki 2014

Plakat doynki 2014Doroczne obchody Święta Plonów odbędą się w sobotę 30 sierpnia 2014 r. w Ryńsku.  Uroczystości zainauguruje msza św. dziękczynna w intencji rolników odprawiona w miejscowym kościele parafialnym. W programie imprezy przewidziano konkurs wieńców dożynkowych, ceremonię wręczenia chleba oraz promocję i degustację lokalnych wyrobów kulinarnych przygotowanych przez gospodynie wiejskie zrzeszone w Stowarzyszeniu Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wąbrzeźno. W ramach oprawy artystycznej wystąpi Zespól Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska". Podczas dożynkowych uroczystości podsumowany zostanie konkurs „Piękna Zagroda”. Okolicznościowy program słowno muzyczny zaprezentują uczniowie Zespołu Szkół w Ryńsku, Imprezę uświetni także koncert zespołu muzycznego VOCAL, chóru, solistów oraz pokazy i konkursy rodzinne.Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół VOYAGER. Dodatkową atrakcją będą liczne stoiska wystawowe i promocyjne.

Uroczystość zakończy zabawa taneczna. Impreza pn. „Dożynki Gminne Ryńsk 2014” realizowana jest w ramach „małych projektów” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.