Jesteś tutaj:

Przedszkole w Jarantowicach - wrzesień i październik

dzie chopakaDnia 02 września 2019 roku w naszym przedszkolu witaliśmy dzielnych przedszkolaków. Pierwsze dni minęły nam bardzo szybko, pełne wrażeń i niezapomnianych chwil. Dzieci bardzo chętnie wdrażały się w życie grupy nawiązując nowe znajomości i pierwsze przyjaźnie. Pierwszą ważną uroczystością był „Dzień Przedszkolaka”, tego dnia każdy przedszkolak otrzymał medal. Dnia 23 września 2019 roku na zajęciach przywitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku.

Tego dnia odwiedziła nas Pani Jesień, która zaprosiła nas do wspólnej zabawy z darami jesieni. Wzięliśmy udział w licznych zabawach ruchowych z udziałem liści, grzybów i kasztanów. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby! Pod koniec września świętowaliśmy w przedszkolu dzień chłopaka. Wspólne gry i zabawy umiliły nam dzień. Najmłodsi panowie otrzymali na zakończenie skromne upominki. Na początku października dzieci zapoznały się z tematyką związaną z owocami i warzywami. To była świetna okazja, aby zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania. Przedszkolaki wykonały sałatkę owocową, którą później z ogromnym apetytem zjadły. Dnia 8 października obchodziliśmy „Dzień Niepodległości”. Głównym celem naszych zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. „Dzień Niepodległości” stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Saatka owocowa Dzie Niepodlegoci dzie chopaka Biedronki