Jesteś tutaj:

Przedszkole w Jarantowicach - listopad

Andrzejki 120 listopada 2019 roku mieliśmy możliwość obejrzeć występ aktorów z teatrzyku dla dzieci "Magik" z Białegostoku. Spektakl pt. "Kalosze szczęścia" okazał się bardzo pouczający, a zarazem wesoły, ponieważ uśmiech zagościł mnóstwo razy na buźkach naszych przedszkolaków. Po przedstawieniu nasze przedszkolaki już wiedzą, że nie liczy się tylko to czego my chcemy, ale również dobro innych.  Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Dlatego 25 listopada 2019 roku obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Były tańce, zabawy oraz wiele uśmiechu, którym cały dzień towarzyszyły nasi pluszowi przyjaciele.

 

Natomiast 29 listopada 2019 roku obchodziliśmy Andrzejki. Przedszkolacy chcieli zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami - lanie wosku. Dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą nauczyciela lały wosk przez dziurkę od klucza. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.

Andrzejki 2 Andrzejki 1 Dzie Pluszowego Misia Teatrzyk